epanstwo.org.pl

YETICO S.A.

Styropian do fundamentów — jaki wybrać?

YETICO S.A.

Podczas budowy domów deweloperzy najczęściej skupiają się na odpowiedniej izolacji ścian zewnętrznych, zapominając o fundamentach, które również warto docieplić poprzez użycie styropianu. Takie rozwiązanie pozwoli znacznie obniżyć koszty ogrzewania wnętrza. Marka Yetico oferuje specjalne płyty styropianowe o obniżonej chłonności wody. 

Ocieplenie fundamentów odbywa się zwykle od zewnętrznej strony, dlatego wybrany materiał izolacyjny powinien charakteryzować się wysoką odpornością na czynniki atmosferyczne i przenikanie wody z gruntu. Na rynku dostępny jest styropian do fundamentów EPS (polistyren ekspandowany) oraz XPS (polistyren ekstrudowany). Klienci powinni zwrócić uwagę na grubość produktu oraz jego kolor, ponieważ szary styropian z dodatkiem grafitu cechuje się znacznie lepszymi parametrami termicznymi niż tradycyjne płyty w kolorze białym. Ważne jest też użycie specjalistycznego kleju.

Podczas wyboru odpowiedniego materiału izolacyjnego do fundamentów, z pewnością warto zwrócić uwagę na ofertę marki YETICO, która proponuje wysokiej jakości płyty styropianowe AQUA oraz AQUA PASSIVE o obniżonej chłonności wody i niższym współczynniku przenikania ciepła. Firma zapewnia doradztwo oraz szybką dostawę zamówionych tworzyw polimerowych. Na stronie można zapoznać się ze szczegółowymi danymi technicznymi oraz dodatkowymi usługami.

Dlaczego izolacja jest tak ważna?

Na fundamenty oddziałuje zimny grunt oraz woda, która przemieszczając się na wyższe poziomy budynku, może powodować wilgoć i powstawanie szkodliwych dla zdrowia pleśni oraz grzybów. Etap ocieplenia ścian fundamentowych powinien być zaplanowany już w przygotowanym projekcie budowlanym. Warto zwrócić na to uwagę i zadbać o odpowiednią izolację, aby w przyszłości uniknąć nieprzyjemnych sytuacji i wysokich kosztów ogrzewania oraz ewentualnych napraw zniszczeń powstałych na skutek wilgoci. 

Data dodania: 2023-07-23

Informacje:


Telefon: 89 538 78 11


Strona: https://yetico.com/

NIP: 7390102047

Dodaj Własną Opine:


Brak komentarzy! Bądź pierwszy/a!


Oceń firmę (0 z 0 głosów)Adres:


Adres: Towarowa 17a


Miejscowość: Olsztyn


Kod pocztowy: 10-416

FIRMY W OKOLICY:


Jerzwałd

Pianino Waw

Elbląg

Elbląski Park Technologiczny

Olsztyn

ACLARI DIAMONDS